Analīze. Mērīšana. Kontrole.

Infrasarkanie termometri – īss trīs modeļu apskats, izvēles rekomendācijas

Pirometri – ierīces temperatūras mērīšanai bezkontakta veidā. Atšķirībā no kontakta termometriem, infrasarkanās ierīces mēra temperatūru, pamatojoties uz ķermeņa izstarotā siltuma daudzumu. Dotās laboratorijas iekārtas ir ierobežotas un var sniegt datus tikai redzamās gaismas izstarošanas diapazonā, ko izstaro fizisks ķermenis vai vide.

Kādu termometru izvēlēties?

Kompānijas „Kliva” assortimentā ir dažādu ražotāju infrasarkanie termometri. Lūk nepieciešamā informācija, kas palīdzēs izvēlēties nepieciešamo termometru:

  • TM – 959 infrasarkanais termometrs, mēra temperatūru diapazonā no -30 līdz +300 C grādiem. Dotās laboratorijas iekārtas izmantot ir ļoti vienkārši – mērījums notiek pieskaroties, rezultāts parādās LCD displejā. Aparātam ir jaudīgs procesors.
  • Miniflash un Mminiflash II – vācu ražotāja Dostmann Electronic mērinstrumenti. Paredzēti bezkontakta mērījumiem Celsija un Fārenheita skalās. Rādījumi atspoguļojas praktiski uzreiz vienkrāsas displejā. Stiprs un uzticams korpuss nodrošina procesora drošību. Mērījumu diapazons nedaudz šaurāks nekā modelim TM -959, tas ir no – 33 līdz + 220 C grādiem.
  • TP9 – profesionālas pielietošanas termometrs, salīdzinājumā ar divām iepriekšējām iekārtām, ir funkcionālāks – paziņo par temperatūras zemāko un augstāko līmeņu sasniegšanu, iespējams pieslēgt datoram ar USB kabeļa palīdzību. Arī mērījumu diapazons plašāks: no – 50 līdz + 1600 C grādiem.

Vēl kompānija „Kliva” piedāvā profesionālos termometrus: ST 490, DT Pro, Flash III, Scantemp 380, u.c. Kompānijas piedāvātajā klāstā ir ierīces gan sadzīves lietošanai, gan profesionālai izmantošanai.

Infrasarkano termometru priekšrocības:

  1. Mērījumu iespējamība bez vides piesārņošanas.
  2. Ātra datu atainošana displejā skaidrā un saprotamā veidā. Izejas datu kavēšanās dažādiem modeļiem dažāda, taču ir mazāka par 0,5 sekundēm.
  3. Nav vajadzības iegremdēt produktā, kas paplašina izmantošanas iespējas. Piemēram: infrasarkanos termometrus var izmantot vārīšanas, cepšanas, kūpināšanas procesā, tāpat darbā ar agresīvām vidēm.