Analīze. Mērīšana. Kontrole.

Svari laboratorijā

Svari laboratorijā nemaz neizskatās kā tirdzniecības svari, ko esam pieraduši redzēt uz veikalu letes. Tie ir domāti pavisam kam citam. Ja tirdzniecības agregātiem pamatfunkcija ir svērt preci kilogramos, tad laboratorijas iekārtas darbojas ar pavisam niecīgiem objektiem. Daudzi šādi svari darbojas dažādās mērījumu sistēmās.


Mērinstrumenti un svari Kliva


Kompānija Kliva piedāvā šādas ierīces:

  • Tirdzniecības svari;
  • Laboratorijas svari;
  • Mērierīces sadzīves lietošanai.

Laboratorijas ierīces krasi atšķiras no citām līdzīgām ierīcēm. Lielākā daļa šādu mērierīču darbojas uz elastīgi mehāniskā vai arī elektroniski-magnētiskā principa pamata. Pēdējais ir realizēts vairākumā laboratorijas iekārtu darbības principā.

Svari laboratorijā ir savienojami ar dažādām elektroniskām ierīcēm, un tas atvieglo darbu ar tiem. Tāpat vajadzības gadījumā var mainīt mērvienības, darbojoties ar trojas unci vai citām nepierastām mērvienībām. Savukārt tirdzniecības svari darbojas uz elastīgi mehāniskā principa pamata.

Elektronisko sistēmu priekšrocības

Elektroniskajiem svariem ir daudz priekšrocību. Agrāk bija populāras mehāniskās ierīces, taču tas sagādāja daudz problēmu. Lai šādas iekārtasdarbotos ilgi bez problēmām, dažas detaļas bija jāizgatavo no dārgakmeņiem. Tas bija ļoti dārgi, tāpēc pašmāju ražojumos izmantoja tērauda detaļas. Šādas detaļas un komplektējošie mezgli ātri nodila un svari pārstāja efektīvi darboties.

Mehānisko sistēmu priekšrocības ir to vienkāršībā, taču to trūkumi pārsver visas priekšrocības. Kompānijā Kliva tiek piedāvātas elektroniskās ierīces, kas efektīvi darbosies ilgu laiku.

Elektroniskās ierīces ir praktiskākas, tās ir vieglāk remontēt. Daudzas no šīm ierīcēm var darboties ļoti ilgi. Tās ir precīzākas, elektronisko ierīču displejos parādās pat visniecīgākās novirzes no ideālā svara. Tieši tāpēc šādus izstrādājumus izmanto, piemēram, farmakoloģijā. Jo medicīnā ir jāizmanto tikai ļoti precīzas iekārtas. Šīm prasībām arī atbilst elektroniskās mērīšanas ierīces.